Pamuk Sütü Şampuan - DP Daily Perfection

Buğday Proteini ve Pamuk Sütü’nün Saçınıza Faydaları

Güçlü ve sağlıklı saçlar hepimizin olmazsa olmazı. Saçlarımızın güçlü ve sağlıklı kalmasının yolu da, doğru proteinlerden faydalanmaktan geçiyor. Önemli miktarlarda B vitamini kompleksleri içeren buğday proteininde bulunan amino asitler saç tarafından emilirken, içindeki proteinler saç dokusunu sararak saçı güçlendirir, saçtaki keratin miktarını destekler. Bu işlem saç hücrelerinin yaşlanmasını engeller, kırılan saçları onarır, ekstra nem ve parlaklık katar. UV ışınlarına, fön, düzleştirici, maşa gibi saçlara uygulanan ısıl işlemlere karşı saçları korur ve zararlı etkilerini azaltır. 

Pamuk sütü ise nemlendirici etkiyi en üst seviyeye çıkaran doğal bir içeriktir. Pamuk sütü kuvvetli bir nemlendirici olmasının yanı sıra saçtaki mevcut nemin korunmasına yardımcı olur. Diğer nemlendiricilerin aksine saçı nemlendirirken saçta yağlanma hissi oluşturmaz.

Bu iki doğal içeriği doğru formülle birleştirdiğimiz DP Pamuk Sütü Buğday Proteini şampuan, tuz içermeyen özel formülüyle saç derisini ve saçı yıpratmadan temizler.  Saçların daha nemli, parlak ve yumuşak kalmasını sağlar. Pamuk sütü yağı ile saçların nem oranı dengelenir. Keratin içeren özel formülle saçlara ihtiyacı olan vitaminleri kazandırarak bakım yapar. Hasar görmüş saçları onarır, saçların her zaman sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Biotin desteği zayıf saçları güçlendirerek saç dökülmelerinin önüne geçer. Saç kalitesini artırır ve saçınızın daha sağlıklı uzamasını sağlar. 

Saçlarınız Neden Sertleşir?

Siz de;

  • Saçlarım Keçe Gibi ne yapmalıyım?
  • Saçlarımın yumuşacık olması için ne kullanmalıyım?
  • Saçlarım çok sert ve kuru
  • Saçlarım o kadar sert ki şekil veremiyorum 

 

gibi şikâyet ya da sorulara sahipseniz cevaplara hazır olun! Saçların sert bir yapıda olmasını genetik yapı ve dış etkenler olarak iki kısımda inceleyebiliriz. İki kısımda da saçın sert bir yapıda olması saç tellerinin nem ve yararlı yağlardan uzak kalmış olmasıdır. Bu durum, saçın genetik yapısından dolayı nem ve yararlı yağlar bakımından fakir olmasından ya da Saç bakımı, Saç yıkaması gibi alanlarda kullanılan yanlış kozmetik ürünlerinden kaynaklı gerçekleşen nem ve yağ kaybı sebebi ile yaşanır.

 

DP Daily Perfection Şampuan Pamuk Sütü & Buğday Proteini serisi, tuz içermeyen özel formülüyle saç derisini ve saçı yıpratmadan temizler. Pamuk Sütü,  Saçların daha nemli, parlak ve yumuşak olmasını sağlarken Buğday Proteini içerisinde bulunan proteinler sayesinde saçınızı besleyerek parlak ve yumuşak bir görünüm sağlar.   

Buğday Proteini Şampuan ,  Pamuk Sütü Şampuan , Buğday proteini şampuan , pamuk sütü nedir , buğday proteini nedir , Buğday proteinin saça faydaları , pamuk sütü şampuan ne işe yarar