Saç Kırılmasının En Önemli 4 Nedeni

Saç kırılması ile ilgili yapılan en büyük hata saç dökülmesi ile karıştırılmasıdır. Saç kırılması ve saç dökülmesi birbirinden çok farklı nedenlerden dolayı oluşabileceği gibi çözüm yolları da birbirinden farklıdır.

Peki, saç kırılmasının nedenleri nelerdir?
 

1. Kuru, Kırılgan saçlar

Nemsiz ve kırılgan saçlar özellikle tarama işlemi sırasında oldukça fazla kırılır. Bu gibi durumlarda saçınızı ekstra nemlendirici özellikli şampuanlar ile nemlendirerek geniş aralıklı taraklar kullanarak kırılmaları minimuma indirebilirsiniz.

2. Protein Bakımından Zayıf Saçlar

Saçlarımızın da tıpkı vücudumuz gibi besleyici proteinlere ihtiyacı vardır. Saç telleri yapılarına göre bu proteinlere daha çok ihtiyaç duyabilirler. Saç tellerindeki protein eksiklikleri saç kırılmalarına neden olurlar. Saçlarınızı Protein özlü besleyici şampuanlar ile yıkamanız, bu tarz eksikliklerin önüne geçmenize olanak sağlar.

3. Saçların Maruz Kaldığı Isı

Yaşanılan birçok probleminin başında ısıl işlemler gelmektedir. Birçok kadın saçlarına şekil vermek isterken, maruz bıraktığı ısı ile saç kırılmalarına davetiye çıkarıyor. Bu durumlarda saçlarınıza ısıl işlemlere karşı dayanıklılığını artıracak Keratini tercih edebilirsiniz. Keratin özlü bakımlar saç kırıklarına ve kırılmalara karşı uzmanların önerdiği bir çözümdür.

4. Yanlış Ürün kullanımı

Tüm kadınlar saçlarına özen gösterir ve saçlarını daha bakımlı yapmak için çeşit çeşit ürünler kullanır ancak bu arayış içerisinde kullanılan yanlış ürünler içerisindeki kimyasallar nedeni ile saç derisi ve saç tellerine ciddi zararlar verebilir. Bu arayışlar sırasında ekstra hassas hale gelen saç tellerini Biotin özlü ürünler ile güçlendirebilir ve saçlarınızın onarımına katkı sağlayabilirsiniz.