Saç Tipinize Göre Kesim Önerileri

Kabarık ve şekil almayan saçlar;

Gür ya da kıvırcık saçlara sahipseniz saçlarınıza şekil vermekte zorlanıyor olabilirsiniz. Saçınızın nem dengesini iyi sağladığınızda saçlarınıza şekil vermenin daha kolay hale geldiğini fark edeceksiniz. Nem dengesini sağlamak için dp Pamuk Sütü & Buğday Proteini içeren şampuan ve dp Hindistan Cevizi Yağı içeren saç kremini deneyebilirsiniz. Eğer kabarık ve zor şekil alan saçlara sahipseniz kısa kesimden ve kakülden uzak durmanız gerekir. Bunun yerine katlı kesimleri veya asimetrik bob kesim deneyebilirsiniz.

İnce telli saçlar;

İnce telli saç yapısına sahipseniz ve saçlarınızın sönük görünmesinden şikayet ediyorsanız katlı ve omuz hizasında kesimler deneyerek saçlarınızın hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. İnce telli saçlar için en çok tercih edilen kesim modellerinden birisi de kaküldür. Saçlarınıza hareket kazandıracak olan kaküller ile daha havalı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Düz saçlar;

Eğer dümdüz saçlara sahipseniz klasik upuzun saçlar tam size göre! Bakımı biraz zor olsa da fön derdiyle uğraşmadan kullanabileceğiniz uzun saçlarınızla birçok saç modelini denemeniz de mümkün. Eğer saçlarınızı uzatmakta güçlük çekiyorsanız dp Çam Terebentin içeren özel formüllü şampuanı mutlaka deneyin.