Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

Yüzyıllardır dünyanın her yerinde çeşitli sağlık sorunlarını gidermek, cilt bakımı ve saç bakımı yapmak için kullanılan Hindistan Cevizi Yağı, antioksidan bakımından oldukça zengindir ve antiviral ve antifungal özelliklere sahiptir. Saçlarda kullanıldığında, saçlara sağlıkla hacim kazandırırken saç derisinin de sağlık kazanmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca saç derisinde oluşabilecek enfeksiyonları ve mantarları savuşturmakta, saç uzamasını da desteklemektedir. Tropik bölgelerde yetişen hindistan cevizinin beyaz bölümünün kurutulması ve soğuk sıkım yöntemiyle sıkılmasıyla elde edilen hindistan cevizi yağı, hem cildi hem de saçlarınızı korur, nemlendirir ve yumuşatır.

Hindistan cevizi yağı saçı nemlendirme özelliğine sahiptir fakat saçları nemlendirirken yağlı bir görünüme neden olmaz, maske ve krem gibi uygulanabilen yağ saçta çok güzel bir koku bırakır.

Saçlar için besleyici, faydalı, yağ asitleri bakımından zengin olan hindistan cevizi yağı araştırmalara göre saçların koparak dökülmesini de engellemeye yardımcı olur.

dp Daily Perfection Organik Hindistan Cevizi Yağı Saç Kremi, içeriğindeki organik hindistan cevizi yağı sayesinde saç folikülüne daha iyi nüfuz eder ve saçlarınızın daha uzun süre canlı ve parlak kalmasını sağlar.