Mentollü Şampuan

Saçlarını Ferahlatmanın En Kolay Yolu

Mentol; nane şekeri, nane tozu ve nane ailesinin diğer yağlarında bulunmaktadır. Günümüzde birçok kozmetik ürününde kullanılan mentol bir terpenoiddir. Uzun bir kristal yapıya sahip olup dokunulduğunda yağlı hissi veren faydalı bir moleküldür. Farklı türleri olmakla birlikte çoğu zaman keskin bir kokuya sahiptir. Mentolün, ferahlık hissi vermekle birlikte baş ağrısı, soğuk algınlığı, yanık ve kas ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.

dp Daily Perfection Mentol Şampuan, tuz içermeyen özel formülüyle saç derisini ve saçı yıpratmadan temizler. Saçların daha nemli, parlak ve yumuşak kalmasını sağlar. Nane ekstraktı ile saç derisini ferahlatır, saç derisi problemlerinin önüne geçer. Keratin içeren özel formülle saçlara ihtiyacı olan vitaminleri kazandırarak bakım yapar. Biotin desteği zayıf saçları güçlendirerek saç dökülmelerinin önüne geçer. Saç kalitesini artırır ve daha sağlıklı uzamasını sağlar. 

Mentollü Şampuan Saç Döker mi?

Mentollü şampuanlar kaynaklı gerçekleşen bir saç dökülmesi tipi ile karşılaşılmadığı gibi saç dökülmesini engellemek konusunda etki sağlayan bir şampuandır ancak saç dökülmesi problemleri için tedavi edici bir statüye sahip değillerdir. Mentollü şampuanlar uzmanların yaptığı araştırmalara göre, enfeksiyon, bakteri, mantara bağlı saç dökülmelerini minimuma indirir. Ayrıca mentol kan akışını teşvik etmesi ile de saçın beslenmesini destekleyerek saç dökülmelerini engellemeye katkıda bulunur. dp mentol şampuan, tuz içermeyen özel formülüyle saç derisini ve saçı yıpratmadan temizler. 

Mentollü Şampuan Saç Uzatır mı?

Mentollü Şampuanlar kullanımları ile birlikte saç kökündeki kan dolaşımını hızlandırır. Bu durum saç köklerine kan ile taşınan tüm besleyicilerin daha hızlı ve daha fazla miktarda gelmesini sağlar. Bu durum saçların daha hızlı ve kaliteli beslenmesine katkı sağlayan birçok faktörden bir tanesi olduğu için mentollü şampuanlar saçlarınızın uzamasına ve gürleşmesine katkı sağlar ancak Mentollü Şampuanlar direkt olarak saç uzatıcı bir etki ile tasarlanmış şampuanlar değildirler. 

Mentollü Şampuanın Faydaları Nelerdir?

·         dp Daily Perfection Mentol Şampuan, tuz içermeyen özel formülüyle saç derisini ve saçı yıpratmadan temizler. 

·         dp Mentol Şampuan, içerisinde bulunan Biotin ile saç tellerinin kalınlaşması, zayıf saçların onarımı, ısıl işlemler sonucu zarar görmüş saçların onarımı gibi noktalarda etkili bir besleyici ve saç kırıklarının olması, saç dökülmesi, saçlarda zamanla oluşan kırlaşmanın gecikmesi gibi noktalarda da etkili bir onarıcıdır.

·         dp Mentol Şampuan, içerdiği Keratin ile yıpranmış, incelmiş, bakımsız görünen saçlara bu temel protein keratini uygulayarak yıpranmış kısımları canlandırır.

·         Mentol, kan dolaşımını hızlandırarak saçınızın gereken besinlere ulaşımına katkı sağlar ve saçın daha gür uzamasına katkı sağlar.

·         Mentol, sinüsleri rahatlatır, onları temizler ve sahip olabileceğiniz iltihapları azaltır. Bu şikayetlere bağlı baş ağrısını minimuma indirmek de etkilidir.

·         Mentol, saçı oluşturduğu soğutma etkisi ile enfeksiyon, bakteri ve mantar oluşumlarına karşı korur.